Скільки росіян у Росії?

Опубликовал admin | Держава | середа 20 березня 2013 21:04


Скільки росіян у Росії?

Самі точні дані про те, хто проживає в Росії, дає перепис населення. Остання всеросійський перепис населення проходила в 2010 році, а наступна буде тільки в 2014 році. Поки ж можна судити про те, скільки росіян у Росії, тільки за проміжними даними Росстату.

У 2010 році близько 80% опитаного населення назвали себе росіянами, це приблизно 111 000 000 чоловік. Друга за чисельністю національність, яка проживає на території Російської Федерації – це татари, їх близько 4%. Помітно скоротилася в порівнянні з переписом 2002 року чисельність українців на території Росії. Якщо раніше їх було трохи більше 2%, то в 2010 році стало всього 1,4% від загального числа жителів країни. Значно збільшується з кожним роком кількість представників кавказьких національностей: чеченців, вірмен, лезгін.

Російською мовою володіють близько 98% громадян нашої країни, найпоширенішими ж другими мовами є англійська, татарська, башкирська, українська, німецька.

Після перепису населення 2010 року стало відомо, що чисельність проживаючих в країні громадян дорівнює 142 мільйонам 858 тисячам чоловік.
Тепер же судити про те, скільки росіян у Росії, точно не можна. Можна лише спиратися на дані Росстату. Там вважають, що за минулі два роки населення скоротилося на два мільйони людей – стільки громадян зареєстровано за місцем проживання або перебування.

Відзначено, що в кризові роки в Росії прибуло тільки близько 4,8 мільйонів мігрантів. І зараз їх кількість навряд чи скорочується, адже умови для їх трудової діяльності регулярно поліпшуються. Спочатку перепис населення планувалося провести в 2013 році, але після довгих обговорень було прийнято рішення про її перенесення і про скорочення витрат, адже на перепис в 2010 році було витрачено 17 мільярдів рублів. Про те, скільки іноземних жителів у Росії тепер, можна буде з точністю сказати лише після перепису населення, запланованого на 2014 рік.


Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.