Хто такі євреї?

Опубликовал admin | Держава | середа 20 березня 2013 21:04


Хто такі євреї?

Нерідко ми стикаємося з таким поняттям, як «євреї». Хто такі євреї? У нашій статті ми спробуємо коротко висвітлити це питання.

Євреї – один з найдавніших народів семітського походження, що бере свій початок в Ізраїльському й Іудейському царствах, а в даний час живе у великій кількості країн світу. На нашій планеті з 1948 року перебуває також і саме єврейська держава – Ізраїль. Чисельність євреїв становить від 12 до 15 мільйонів чоловік, з яких близько 40% живе в Ізраїлі, а 35% їх – в США. Офіційною мовою євреїв, що живуть в Ізраїлі, є іврит, але ті євреї, які знаходяться за межами Ізраїлю, говорять на мовах народів тих країн, в яких вони живуть. У деяких країнах існує також кілька особливих єврейських мов, найбільшим з яких є ідиш, що входить у німецьку групу мов.

Історичні корені євреїв

Отже, євреї – хто вони? Як утворився народ? Історичні корені євреїв походять від нащадків Авраама, Ісака та Якова, які жили в Єгипті близько 2000 років до нашої ери. Близько тисячі років до нашої ери цей народ виходить з Єгипту (Вихід) і, пройшовши пустелю і прийнявши Закон Тори у Гори Синай, знайшов нову землю Ханаан. Тут вони сформували 12 колін (племен) і утворили своє Царство. Згідно іудейської історії, євреям довелося несолодко – через постійні воїн з сусідніми державами, народ розселився по світу. Неприйняття іудеями Ісуса Христа сприяло численним гонінням на цей народ, які тривають і донині. Тільки під час Другої світової війни було винищено близько шести мільйонів євреїв.

Стародавній джерело єврейського права Галаха, написаний законовчителями Талмуда, визначає єврея як людини, народженої матір’ю-єврейкою або зверненого в єврейство відповідно до релігійним каноном ». Іудаїзм вважається традиційною релігією євреїв. Поняття «єврей» існує поряд з поняттям «іудей», в принципі вони неподільні, але все ж між ними є відмінності: єврей – це національна приналежність, а іудей – це людина, що сповідує іудаїзм. Тобто можна сказати, що іудеї – це євреї у своїй більшості, але існує також і відсоток євреїв, не сповідують іудаїзм, і це теж потрібно враховувати. Поняття «жид» в російській мові відносять до принизливих для представників єврейського народу, і освіченими людьми не вживається.

Обряд посвячення в євреї

Сам обряд посвячення в євреї відбувається за допомогою процедури, яка називається гіюр. У чоловіків гіюр супроводжується обрізанням крайньої плоті і обмиванням в микве (водний резервуар для змивання ритуальної нечистоти), а жінкам необхідно для посвячення лише зануритися в мікву. Людина, що пройшла гіюр, вважається євреєм за національністю. Він повинен дотримуватися всіх 613 заповідей Тори, і, якщо живе за кордоном, може претендувати на повернення в Ізраїль. Проповідувати іудаїзм серед інших народів суворо заборонено.


Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.