Чи потрібна смертна кара?

Опубликовал admin | Держава | середа 20 березня 2013 21:04


 Чи потрібна смертна кара?

Смертна кара – це вищий ступінь покарання за злочин. Часи, коли за злодіяння відбирали людське життя пройшли, але сьогодні йде активне обговорення про те, щоб знову ввести подібні заходи. Чи потрібна смертна кара? Есе на цю тему пишуть навіть школярі, так давайте і ми поміркуємо над цим питанням.

Історія

З 1986 по 1992 рік Головкін згвалтував і вбив 11 маленьких хлопчиків. Терзав свої жертви він в Московській області, де і був розстріляний за педофілію і канібалізм. Він був останнім, на кого застосували смертну кару, тому що відразу після цього, її скасували у зв’язку з тим, що Росія вступила до Ради Європи.

Все могло б статися інакше. Затягніть б судовий процес у справі Головкіна, він зараз був би живий і знаходився у в’язниці на довічному терміні. Він спокійно читав би літературу і журнали, а іноді міг би й прогулятися, побачити небо, так як це роблять інші маніяки-вбивці, які знищили непомірну кількість мирних громадян. Найцікавіше, що Китай, США, Японія та Індія досі не відмовилися від страти. Чи потрібна Росії смертна кара?

Дослідження

В одному з американських журналів в 2007 році професори Майкл Саммерс і Рой Адлер провели цікаве дослідження, яке виявило, що після кожної страти в країні відбувається за рік на цілих 75 злочинів менше. Хьюстонський університет, в свою чергу, довів, що після того, як в штаті Іллінойс був введений мораторій на страту, за чотири подальшого року було вбито 150 чоловік. От і судіть, пов’язано це з мораторієм, чи ні.

Злочин і кара

Є перелік Федеральних законів, які передбачають вищу міру покарання за такі злочини: порушення прав громадянина, що спричинило за собою вбивства, вбивство з вогнепальної зброї під дією наркотиків, сексуальна експлуатація дітей і їх вбивство, вбивство і згвалтування, викрадення машини з убивством людини . А так же: державна зрада, шпигунство, торгівля наркотиками у великих кількостях. У 34-ох з 50-ти штатів Америки на 2011 рік діяла смертна кара.

Росія в наш час

За словами деяких церковних служителів, церкву проти повернення вищої міри покарання. Російський кореспондент задав питання деяким настоятелям храмів: «Як ви вважаєте, чи потрібно повернути смертну кару і якщо так, то за конкретно які злочини?» На що настоятель Борис Михайлов відповів: «Я не прихильник такого способу покарань, так як люди не мають права вершити долі інших людей. Якщо це і необхідно, то в самих крайніх випадках. Я – священик, мені складно говорити про такі речі, але я не вважаю правильним запроваджувати страту в наше законодавство ». Але є й ті священики, які не проти такого покарання. Питання про те, чи буде смертна кара, залишається вирішувати державі.

Так чи ні

Отже, давайте замислимося, як вважаємо ми, прості люди. Чи потрібні нам вбивства, які будуть називатися «покаранням»? А адже з одного боку, ми будемо поступати точно так само, як маніяки-вбивці, ніж тоді ми краще їх? Якщо, приміром, у вас вкрадуть золотий ланцюжок, а ви у відповідь у цієї людини своруете золотий браслет, ви вчините вірно?

Розстрілявши злочинця або посадивши його на електричний стілець, країна позбавляє його самого головного покарання – розкаянь совісті. А що якби він, просидівши все життя за гратами, в кінці кінців, усвідомив би всю ступінь скоєного власними руками? І що, запитаєте ви, як це вплине на події, які вже не предотвратімих? Чи поверне його каяття померлих без причини людей, а може і дітей? Чи пробачать родичі і всі близькі люди таку втрату? Але невже легше просто позбавити вбивцю життя? Бути може, так він просто швидше позбудеться страждань?

Є й інша сторона медалі. Життя ув’язнених, звичайно, далеко не цукор. Стати на все життя ув’язненим, хто б хотів собі такої долі? Але тільки от подумайте ще про те, що людина, що ступила на кримінальну стежку, готовий до всього, він загартований, має імунітет до болю і насильства, а його моральність повністю атрофована. Де гарантія того, що він хоч коли-небудь, та хоч що-небудь там усвідомлює? Він маніяк, а значить, він хворий і, можливо, в його нездоровому мозку давно вже дозріла думка про те, що він чинить абсолютно нормально.

Як ми бачимо, дослідження довели, що одна людина служить прикладом для багатьох. Стративши одного злочинця, держава ізолює решти. Так, чи потрібна смертна кара? Вирішувати кожному з нас, адже кожна окрема людина в сукупності і є держава. Ми можемо бути віруючими або атеїстами, але це не поміняє самої суті питання. Якщо ви заглибилися в дане питання, вам буде корисна ця інформація: «У яких країнах смертна кара?».


Прокоментуй! »

Ще не має коментарів..

Стрічка RSS коментарів цього запису ... TrackBack URI

Оставьте комментарий

You must be logged in to post a comment.